• https://www.facebook.com/yurtseverhavalandirmacom

Isıtma Soğutma Sistemleri

Yurtsever Havalandirma Isıtma Soğutma Sistemleri

Endüstriyel Havalandırma Sistemleri

Fabrika Havalandırma Tesisatı

En küçük atölyelerden fabrikalara kadar üretimde kullanılan hammadde ve kimyasallar havaya zararlı partiküller yaymakta ve çalışanların sağlığını tehlikeye sokmaktadır. Çalışan sağlığını korumak hijyenij bir iş ortamı sağlamak için havaya karışan bu zararlı parçacıkların seyreltilmesi veya ortadan kaldırılması gerekmektedir. Bu durumun sağlanması ise mekanik fabrika havalandırma sistemlerinin kurulması ile mümkün olmaktadır. Fabrikalarda havalandırma sistemi kullanılmadığında ortamdaki toz ve kimyasallar ortamda bulunan personelin aldığı nefes ile ciğerlerine sirayet etmekte koah, astım ve kanser gibi çok tehlikeli hastalıkların erken yaşlarda görülmesine neden olmaktadır. Bu durum işçiler açısından büyük sıkıntılara yol açmasıyla birlikte firmalara da maddi ve manevi büyük zararlara yol açmaktadır.

İmalathanede gerek makinelerden gerekse insanlardan kaynaklı oksijen seviyesi azalmakta ve içeriye taze hava taşıyarak ortamdaki oksijen seviyesinin yükseltilmesi gerekmektedir.

Fabrika havalandırma sistemleri üretimde kullanılan çeşitli makinelerin yükselttiği ortam ısısını ve karbondioksit oranı yükselen toz ve zehirli gazlar içerebilen havayı vakum ile çekerek dış ortama aktarmakta ve dış ortamdan aldığı taze yüksek oksijen seviyesindeki serin havayı imalathanenin içerisine taşıyarak serinletmekte ve hijyenik bir ortam sunmaktadır.

Çalışanların iş güvenliğini sağlamak, nefes alınabilir ferah bir ortam sunmak ve sağlıklarının korunmasını sağlamak için mobilya sanayisinden kimya sanayisine ve tekstil sektörüne kadar üretim yapılan tüm alanlarda havalandırma sistemleri kullanmak bir 



704 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret36212
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Saat